> O školi  > Knjižnica

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE

srijeda i četvrtak - 11-17h

ponedjeljak, utorak i petak - 9-15h

• Na e-Knjižnica nalazi se arhiva digitalnih knjiga i časopisa, dostupnih za čitanje u .pdf formatu svim članovima obrazovne, akademske i istraživačke zajednice - učenicima, nastavnicima, studentima, profesorima i znanstvenicima.
  • eLektire su nastale na inicijativu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, a projekt realiziraju CARNet i Bulaja naklada. Cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire, ali i šire, bit će besplatno dostupna učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima. U prvoj fazi objavit će se oko 250 knjiga, te obilje multimedijskih sadržaja kao što su zvučni zapisi i video materijali. Cilj projekta je da na Webu budu dostupne SVE osnovnoškolske i srednjoškolske lektire - ukupno preko tisuću naslova!
  • Proleksis enciklopedija - prva hrvatska opća i nacionalna online enciklopedija rezultat je suradnje Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNet i tvrtke Pro Leksis d.o.o., uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

Proleksis enciklopedija je prva hrvatska opća i nacionalna online enciklopedija, dakle takva koja izlazi na hrvatskom jeziku, koncipirana i uređivana na vlastitim leksikografskim zasadama, u vlastitom sustavu referenciranja, po formi i strogosti izvedbe klasična, a po mogućnosti komunikacije moderna elektronička enciklopedija; ona je i otvorena, ali i urednički nadzirana.

• Zbirke hrvatskih djela na hrvatskom jeziku

• Nacionalni portal za učenje na daljinu "Nikola Tesla"

NOVO! U prilogu se nalazi popis udžbenika za Turističku gimnaziju, 3. i 4. razred

Dopuna:
PREHRANA I POZNAVANJE ROBE, udžbenik za 1. i 2. razredu THK, 1. razred HTT, konobare i kuhare  sve tri godine.

Šifra: 020854
Autor: TANAY,HAMEL