> RCK

Naziv projekta: Uspostava regionalnog centra kompetentnosti u turizmu i ugostiteljstvu Dubrovnik

Partneri: Dubrovačko neretvanska županija, Sveučilište u Dubrovniku, Basque Culinary Center, Callidus - ustanova za obrazovanje odraslih, Centar za poduzetništvo d.o.o., Hoteli Dubrovačka Rivijera d.d., Srednja poljoprivredna i tehnička škola, Mint Media d.o.o., Valamar Riviera d.d., Jadranski Luksuzni Hoteli d.d., Grand Hotel Imperial d.d., Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića, Srednja škola Petra Šegedina, Srednja škola Metković

Kratki opis projekta:

Projekt ‘Uspostava regionalnog centra kompetentnosti u turizmu i ugostiteljstvu Dubrovnik’ obuhvaća jačanje kapaciteta i stručnosti ljudskih resursa u sektoru Turizma i ugostiteljstva u Dubrovačko - neretvanskoj županiji i regiji. Misija Regionalnog centra je postati mjesto izvrsnosti i unapređenja kvalitete strukovnog obrazovanja za turizam i ugostiteljstvo. Također, RCK DU osigurat će fleksibilno cjeloživotno obrazovanje kroz istraživanje i razvoj suvremenih kurikuluma i inovativnih modela učenja, razvoj visokokvalitene infrastrukture, osposobljavanje nastavnika, predavača i mentora te poticanje partnerstva s poslodavcima, javnim sektorom, socijalnim partnerima, a sve s ciljem kako bi se odgovorilo na potrebe tržišta za educiranom, osposobljenim i specijaliziranim osobljem u sektoru turizma I ugostiteljstva.

Cilj projekta: Glavni cilj projekta je podizanje kvalitete osoblja na višu razinu i poboljšanje srednjoškolskog kurikuluma u sektoru turizma i ugostiteljstva.

Očekivani rezultati:

Osmišljeni i uspostavljeni obrazovni programi i novi kurikulum u sektoru turizma i ugostiteljstva. Razvijene inovativne metode učenja, ojačano partnerstvo s poslodavcima, javnim sektorom i relevantnim dionicima, razmijenjena znanja i prakse sa sličnim centrima te realizirani programi i kurikulumi za učenje temeljeno na radu u visoko specijaliziranim uvjetima dva akademisa i 4 laboratorija.

Razdoblje trajanja projekta: od 1. 1. 2020. do 30. 11. 2023.

Ukupna vrijednost projekta: 101,7 milijuna kuna

EU sufinanciranje projekta: 72,3 milijuna kuna

Kontakt osobe:

Ravnatelj

Antun Perušina

ravnatelj@rckdu.hr

Voditeljica projekta:

Hilarija Lovančić Benić

voditelj@rckdu.hr

Na radionici održanoj u hotelu Valamar Lacroma pod nazivom Projekt RCK "Prilike i izazovi", prisutnima su prezentirane priložene prezentacije