> O školi  > Projekti

Realizacija projekta-drugi transnacionalni sastanak u Rumunjskoj.

Autor: Administrator , 19. 5. 2015.

U sklopu projekta "Key Skills 4European Union Hotel Staff" održan je drugi transnacionalni sastanak u Rumunjskoj na Sveučilištu  EMTE Sapientia, Csíkszereda, Miercurea Ciuc. Na trodnevnom radnom sastanku analizirani su postignuti rezultati u proteklih šest mjeseci koliko i sam projekt već traje. GALERIJA

Istaknuto je da su svi partneri bili aktivno uključeni u ostvarivanje rezultata i da je Konzorcij  napravio i više nego je planirano na početku projekta.  Sastavljen je izvještaj analize potreba za svaku zemlju pojedinačno vezano za broj dolazaka inozemnih i domaćih turista, broj i oblik smještajnih jedinica koje se koriste tijekom boravka u zemlji partnera u projektu te broj i popis škola i ustanova  koje se bave školovanjem ljudi za rad u turizmu i ugostiteljstvu. Svi izvještaji partnerskih zemalja su spojeni u jedan opći izvještaj koji je dostupan i na internetskoj stranici projekta. Slovenski partneri su demonstrirali rad platforme koja će aktivno poslužiti za učenje i rad na recepciji i u restoranu hotela s naglaskom funkcionalnu upotrebu 12 europskih jezika. U sklopu restorana bit će uključeno i po  50 nacionalnih jela (ponajviše je riječ o kratkoj informaciji jela te njegovim sastojcima).

Treba istaknuti da je u prethodnom periodu tih 50 nacionalnih jela svih 6 partnerskih zemalja prevedeno na 12 europskih jezika. Za rad i učenje formiran je nastavni plan i program  na temelju potreba čije anketiranje nastavnika i hotelskih menadžera je provedeno u svim partnerskim zemljama i kao shodno tomu nastavni plan i program je preveden na 12 europskih jezika i također dostupan na internetskoj stranici projekta.

Drugog dana projektnog sastanka održana je konferencija na Sveučilistu Sapientia na kojoj je u sklopu dva panela predstavljen projekt (Hilarija Lozančić Benić), izvještaj analize potreba (dr.Ineta Luka), predstavljanje nastavnog plana i program te rad platforme za učenje (Erna Vöröš) i način na koji radi program za recepciju i mobilnu aplikaciju. (David Sephton). U pauzi između radnih sastanaka sudionici partnerskih zemalja imali su prigodu upoznati se s radom Sveučilišta te kulturnom i povijesnom baštinom grada Miercurea Ciuc i Rumunjske općenito. Treći transnacionalni sastanak je planiran u rujnu 2015. u Rigi, Latvija.

Ukoliko u popisu udžbenika nisu navedeni udžbenici za pojedine predmete, predmetni nastavnici istih, će na prvom nastavnom satu dati potrebne informacije.

Dopuna:
PREHRANA I POZNAVANJE ROBE, udžbenik za 1. i 2. razredu THK, 1. razred HTT, konobare i kuhare  sve tri godine.

Šifra: 020854
Autor: TANAY,HAME