> O školi  > Projekti

Erasmus+ Školska partnerstva-Molfetta, Italija

Autor: Administrator , 22. 9. 2019. 15:47

Danas su naši učenici 3.d, 3.f i 3.g razreda s nastavnikom kuharstva Ivom Žeravicom pošli na transnacionalnu aktivnost učenja, podučavanja i osposobljavanja u talijanski grad Molfettu u trajanju od pet radnih dana u sklopu Erasmus+ Školska partnerstva. 🤭🤓

Erasmus+ projekt -Zero Waste Power in HoReCa-Strateška partnerstva

Autor: Administrator , 1. 9. 2019. 18:10

Provedba Erasmus + K2 projekta  započela je 1. rujna 2019. godine pod nazivom

Zero Waste Power in HoReCa

Zero Waste je projekt usmjeren na pronalaženje rješenja za trenutna pitanja onečišćenja okoliša i ponovne uporabe materijala.

Teme Zero Waste povezane su sa strukovnim obrazovanjem i industrijom HoReCa kroz niz aktivnosti. U projekt su uključene tri strukovne ugostiteljske škole, dvije institucije za obrazovanje odraslih i dvije organizacije privatnog sektora iz Hrvatske, Španjolske, Irske, Slovenije i Italije.

Teme Projekta Zero Waste usredotočene su na promjene u obrazovnom i poslovnom procesu odabirom ekološki održivih modela rada.

Koji su ciljevi i rezultati projekta?

Glavni cilj projekta je ugraditi Zero Waste standarde u strukovno obrazovanje i HoReCa sektore korištenjem digitalnih alata. Alat za primjenu novih modela učenja i poslovanja u radnom procesu razvijat će se kroz projektne aktivnosti : Digitalni obrazovni alati Zero Waste, Zero Waste u HoReCa nastavnom programu i alat za ocjenu Zero Waste.

1. Dizajn kurikula za primjenu specifičnih praksi upravljanja otpadom u HoReCa sektoru. Kurikul će sadržavati znanje i posebne upute kako organizirati rad u ugostiteljskom objektu na način koji štiti okoliš na temelju Zero Waste standarda.

2. Alat za digitalno učenje - Cilj je podržati učenje putem individualnog stjecanja znanja i korištenja IKT alata o Nultom otpadu u HoReCa nastavnom planu i programu. Alat je namijenjen svim studentima u procesu strukovnog ugostiteljstva, kao i zaposlenicima u HoReCa sektoru.

3. Alat za evaluaciju - Stvaranje IT standardnog alata za procjenu razine tvrtke Zero Waste. Alat prepoznaje razinu usklađenosti s poslovanjem u skladu sa standardima Zero Waste poslovanja u HoReCa sektoru.

Za koga su alati?

• Učenici i nastavnici VET ugostiteljske škole - alati će polaznicima pružiti osnovne sadržaje za organiziranje profesionalnih kuhinja i ugostiteljskih objekata s misijom smanjenja otpada, zaštite okoliša i podizanja standarda Zero Waste u HoReCa sektoru.

• Hoteli i ugostiteljski objekti - imat će novostvoreni digitalni alat za procjenu standarda Zero Waste.

[više]

Erasmus + mobilnost osoblja za potrebe obuke

Autor: Administrator , 12. 6. 2019. 10:49

U cilju stjecanja novih praktičnih vještina, od 22. do 25. svibnja 2019. godine, pridružio sam se Erasmus + mobilnost osoblja za potrebe obuke. Trening je održan u turističkoj destinaciji Dubrovnika. Koordinatorica na lokaciji u Dubrovniku bila je Hilarija Lozančić Benić iz Turističke i ugostiteljske škole Dubrovnik. Poslovni posjeti su uključivali Sunset Beach, Sun Travel Agency, Valamar Argosy Hotel i Hotel Hilton. Više na poveznici.

[više]

Erasmus + mobilnost umobility for training staff

Autor: Administrator , 12. 6. 2019. 10:47

[više]

Drugi sastanak Erasmus+ projekta Culture knowledge and language competences as a means to develop the 21st century skills

Autor: Administrator , 19. 4. 2019. 11:18

Drugi projektni sastanak Erasmus+projekta “ Culture and languages for all “ održan je u Dubrovniku od 15.do 17. travnja 2019.

Cilj sastanka bio je analizirati postojeće stanje provedbe projekta, ocijeniti rezultate O1 modula i raspraviti o potrebnim izmjenama na postojećem modulu te usuglasiti se o pripremnoj fazi za kreiranje novog modula O2. Budući da je prvo projektno razdoblje završilo krajem veljače  bila je to prigoda analizirati i administrativne stvari.

Prvi dan sastanka uključio je sastanak sa 6 nastavnica jezika iz TUSDU koje su iznijele svoje mišljenje o kreiranom O1 modulu koje je svaka partnerska organizacija imala napraviti- tri modula ukupno 18 modula. Tijekom prvog dana sastanka radilo se detaljno na analizi svakog modula te preporučene preinake su usklađene prema postojećim modulima.

U Dubrovniku se drugi dan sastanka  radilo na priprema kreairanja zadataka vezanih za modul O2 gdje je Zsuzsa Ajtony, rumunjski partner odgovoran za praćenje i nadzor modula O2 iznijela sve pripremne faze i prijedloge kako i na koji način pristupiti novom zaduženju svih partnera.

U srijedu, 17 travnja, svi su sudionici događaja bili upoznati sa zadacima i rokovima. Sljedeći sastanak na kojem će ključni zadatak biti predstavljanje rezultata i kontinuirana procjena rada na projektu, zakazan je za rujan u Poljskoj, u gradu Wroclowu.

Popis udžbenika  za školsku godinu 2019./2020. nalazi se na poveznici UDŽBENICI

« Rujan 2019 »