Jesenski rok državne mature 2019./2020.

Prijava ispita državne mature:

od 20.07.2020. od 22:00 sata do 31.07.2020. do 23:59 sati.

– Svi pristupnici prijavljuju ispite samostalno prijavom putem mrežne stranice www.postani-student.hr i pristupom svojoj stranici.

Pristupnici koji su ove školske godine završili četvrti/peti razred u srednjim školama u Republici Hrvatskoj ne trebaju u školi potpisivati prijavnice za jesenski rok.

Provedba ispita državne mature u jesenskome roku:

– od 19.08.2020. do 4.09.2020. prema Kalendaru državne mature 2019./2020. za jesenski rok

Mjesto pisanja ispita državne mature:

– Pristupnici koji su u ovoj školskoj godini bili redovni učenici završnih razreda srednjih škola u Republici     Hrvatskoj ispite pišu u školama.

Uplate novčanih naknada za troškove polaganja ispita u jesenskome roku:

– Rok za uplatu: 4.08.2020. do 23:59 sati

Uplate koje će biti izvršene nakon 4.08.2020. neće biti prihvaćene jer ih sustav nije u mogućnosti evidentirati.
Obveza plaćanja vidljiva je pristupnicima nakon prijave ispita pored svakog prijavljenog ispita pod poveznicom Moj odabir i na poveznici Moji podatci/Zaduženja i uplate.
Osim zaduženja na navedenoj poveznici pristupnicima su vidljivi vlastiti podatci za uplatu, koje moraju upisati na uplatnicu.
Nije moguće s vlastitim pozivom na broj odobrenja uplatiti ispit drugoga pristupnika, niti od drugoga pristupnika prepisati poziv na broj.
Uplate se mogu izvršiti u bilo kojoj poslovnici banke ili pošte ili internet bankarstvom.
Centru nije potrebno slati presliku uplatnice, osim u slučajevima kada uplata nije evidentirana niti nakon pet dana.

– Učenici koji su ove godine završili četvrti/peti razred u srednjim školama u RH plaćaju samo one ispite koje su položili u ljetnome roku, a ako ih ponovo prijavljuju u jesenskome roku.

– Učenici koji ponavljaju polaganje ispita jer nisu s uspjehom položili u ljetnome roku, ne plaćaju troškove polaganja ispita u jesenskome roku.

Pravilnik o polaganju državne mature (7. siječnja 2013.)

Kalendar aktivnosti za pristupnike koji prijavljuju ispite državne mature

Brošura za učenike u redovnom sustavu srednjeg obrazovanja Republike Hrvatske