> Obavijesti

JESENSKI ROK DRŽAVNE MATURE 2013./2014.

Autor: Amela Obad, 22. 7. 2014.

Prijave ispita u jesenskome roku:
- Trajanje prijava: 17. – 25.7. 2014.
- Pristupnici prijavljuju ispite samostalno putem stranice www.postani-student.hr
Napomena: ovogodišnji učenici ne trebaju u školi potpisivati prijavnice za jesenski rok, niti ih slati u Centar.

Provedba ispita državne mature:
- od 27.8. 2014. do 12.9.2014.

Pisanje ispita uz prilagodbu ispitne tehnologije:
- obavijest i upute o načinu ostvarivanja prava na pisanje ispita uz prilagodbu ispitne tehnologije objavljene su 24.6.2014. na stranici www.postani-student.hr i
- za dodatna objašnjena pristupnici se mogu javiti putem e-maila:
  prilagodba.dm@ncvvo.hr

...

Mjesto pisanja ispita državne mature:
- Pristupnici koji su u ovoj školskoj godini bili redovni učenici četvrtih razreda
  srednjih  škola u Republici Hrvatskoj ispite pišu u svojim školama

Odjave ispita:
Rok: 4.8.2014. (uključujući taj dan)
- Pristupnici trebaju popuniti obrazac odjave i poslati putem
  e-maila na adresu: odjava@ncvvo.hr

Naknadne prijava:
Rok: 4.8.2014. (uključujući taj dan)
Pristupnici se javljaju Centru putem e-maila na adresu: naknadna.prijava@ncvvo.hr.
Za naknadnu prijavu potrebno je poštom, na adresu Centra, dostaviti dokumentaciju iz koje je vidljiv razlog opravdanosti naknadne prijave i popunjeni obrazac za naknadnu prijavu.

Promjene ispita,
Rok: 4.8.2014.
- Za naknadnu promjenu ispita potrebno je poslati popunjen obrazac za promjenu ispita putem e-maila na adresu naknadna.prijava@ncvvo.hr

Uplate novčanih naknada za troškove polaganja ispita u jesenskome roku:

Rok: 4.8.2014. (uključujući i taj dan)
  Uplate koje će biti izvršene nakon 4.8. nećemo biti u mogućnosti prihvatiti
 - Obveza plaćanja vidljiva je pristupnicima nakon prijave ispita na njihovim stranicama, na poveznici Moji podatci/Zaduženja i uplate.
- Osim zaduženja pristupnicima su ispisani i podatci za uplatu, koje moraju prepisati na uplatnicu i koji se odnose isključivo na pristupnikove podatke (nije moguće s tim brojem uplatiti nečiji drugi ispit, niti od drugoga pristupnika prepisati broj).
- Uplate se mogu obaviti u bilo kojoj poslovnici banke ili pošte ili internet bankarstvom.
- Centru nije potrebno slati presliku uplatnice, osim u slučajevima kada uplata nije evidentirana zbog pogrešno upisanog podatka na uplatnici.

Napomene:
- pristupnici koji su prijavili više ispita, a odustanu od polaganja ispita i ne odjave ih u roku, ne mogu birati koji ispit plaćaju. Uplate se evidentiraju redom prema datumu pisanja ispita
- pristupnici koji imaju zaduženja iz ljetnoga roka moraju podmiriti dugovanja, jer se uplate evidentiraju prvo za neuplaćene ispite, kako je objavljeno na poveznici Zaduženja i uplate
- pristupnici koji su ove godine završili četvrti razred u srednjim školama u RH plaćaju samo one ispite koje su položili u ljetnome roku i ponovo ih prijavljuju u jesenskome roku. Učenici koji ponavljaju polaganje ispita, jer nisu s uspjehom položili ispite u ljetnome roku, ne plaćaju troškove polaganja ispita u jesenskome roku.

Za dodatne informacije i pomoć s pitanjima koja se odnose na državnu maturu pristupnicima su, na stranici Postani-student, dostupne brošure s detaljnim informacijama, a pitanja mogu postavljati i
- telefonom na broj Info centra: 01 4501 899
- e-mailom na adresu: ncvvo@ncvvo.hr (za pitanja u vezi državne mature za koje nisu navedene e-mail adrese u ovoj obavijesti).