TURISTIČKA I UGOSTITELJSKA ŠKOLA DUBROVNIK PO PRVI PUT SUDJELUJE NA SVJETSKOM NATJECANJU WORLDSKILLS!

Autor: Administrator , 18. 8. 2019.

Na najvećem svjetskom natjecanju u strukovnim vještinama, koje će se ove godine održati u Kazanu u Rusiji, su Amela Obad kao ekspert i naša učenica Marina Kovačić koja će, kao natjecateljica, predstavljati Školu u disciplini Poslovanje hotelske recepcije.

Na ovogodišnjem 45. natjecanju WorldSkills Kazan 2019, Hrvatsku će predstavljati 10 mladih profesionalaca. Natjecanje će se održati u međunarodnom izložbenom centru Kazan Expo od 22. do 27. kolovoza.

Ukupna površina paviljona gdje će se održati natjecanja, izložba i druge aktivnosti iznosi 145.000 m2. U ovom centru 4 dana zaredom za medalje borit će se više od 1300 mladih stručnjaka iz 63 zemlje i regije u 56 vještina natjecanja.

Svake dvije godine WorldSkills domaćin je svjetskog natjecanja u vještinama koje privlače više od 1300 natjecatelja iz više od 60 zemalja. Na ovom se događaju mladi iz svih krajeva svijeta okupljaju kako bi dobili priliku da u odabranoj vještini osvoje prestižnu medalju. Postoje natjecanja u 56 vještina iz širokog spektra industrije - od stolarije do cvjećarstva; frizerskih vještina i elektronike; automehanike do pekarstva.

Jedna od osnovnih dobrobiti WorldSkills natjecanja je povećana vidljivost strukovnog obrazovanja kao jednog od alata društvene i ekonomske transformacije.

Natjecanje također pruža liderima u industriji, vladi i obrazovanju priliku za razmjenu informacija i najboljih praksi u vezi s industrijom i profesionalnim obrazovanjem. Nove ideje i procesi nadahnjuju školsku mladež da se posveti tehničkoj i tehnološkoj karijeri i izgradi bolju budućnost.

Marini i Ameli želimo puno uspjeha! laugh

Više informacija o ovom događaju možete pratiti na poveznici https://worldskills2019.com/en/

Promidžbeni video Kazan 2019

Predstavnici Hrvatske po disciplinama bit će:

Disciplina

Natjecatelj

Ekspert

Hotelska recepcija

Marina Kovačić

Amela Obad

CNC glodanje

Stefan Đurić