> O školi  > Projekti

Završni sastanak Erasmus+ projekta "Culture and language for all"

Autor: Administrator , 30. 7. 2021.

Sudionici Erasmus+ projekta „Culture knowledge and language competences as a means to develop the 21st century skills“ sastali su se u Časlavu u Češkoj od 26.do 28.srpnja 2021.
Nakon trogodišnjeg rada koji je produljen zbog pandemije, konzorcij partnerskih zemalja, Latvije, Slovenije, Rumunjske, Češke i Poljske došao je do kraja svoje dugogodišnje suradnje kako u ovom tako i u prijašnjim projektima. Na sastancima koji su se održavali tri dana detaljno su analizirani osnovni ciljevi zadani na početku projekta:
- tečaj europske kulturne baštine i razvoja vještina,
- višejezični mješoviti tečaj učenja jezika za odrasle polaznike,
- razvijanje vještina odraslih učenika 21. stoljeća.
Tečaj je stvoren na temelju bogate europske kulturne baštine te su polaznici proširili svoje kulturno znanje i razvili jezične i interkulturalne kompetencije.
Nadamo se da će projekt naći primjenu u širokoj budućnosti