> O školi  > Projekti

Erasmus+ projekt "School of change" i Svjetski dan šuma

Autor: Administrator , 21. 3. 2021.

Obrazovanje nije samo učenje, to je i osnaživanje svih ljudi, izgradnja mirnog društva i zaštita našeg planeta Zemlje. Učenici Turističke i ugostiteljske škole Dubrovnik iskoristili su ove sunčane dane kako bi uljepšali okoliš škole. Učenici 3.g i dio 3.f su sa svojim nastavnicima protekla dva dana marljivo čistili vrtove,čupali korov,okopavali zemlju a potaknuti nadolazećim Svjetskim danom šuma koji se obilježava  svake godine na prvi dan proljeća, 21. ožujka, a samo dan kasnije obilježava se i Svjetski dan voda. Svjesni važnosti zaštite prirodnih resursa, pripremili su vrtove za sadnju. U planu je saditi začinsko bilje, sezonsko povrće koje će i sami koristiti u pripremi svojih jela tijekom praktičnog dijela nastave kuharstva i posluživanja. Ovom akcijom je za Dan šuma posađeno i stablo limuna. Ovo je samo jedna od priča koja pokazuje koliko je bitno osvijestiti važnost očuvanja okoliša. Samim razumijevanjem cijelog procesa nastanka jela, od uzgoja do pjata, možemo razvijati svijest o održivom razvoju i poštivanju lokalnih namirnica. Još jednom zahvaljujemo svim učenicima koji su sudjelovali u ovoj hvale vrijednoj akciji i pozivamo sve druge učenike da nam se pridruže u budućim aktivnostima. Značajke našeg Erasmus+ projekta „School of change“ su razvijanje građanskog angažmana i sudjelovanja naših nastavnika koji uspješno vode naše učenike u procesu da se ovakvim akcijama čuje naš glas te na taj način podizati svijest u svrhu promicanja zelenog načina života. Veselimo se sljedećim koracima i ne možemo dočekati da vam pokažemo plodove našeg truda i rada.