> O školi  > Projekti

Aktivnosti u sklopu Erasmus+ projekta SCHOOL OF CHANGE -prva mobilnost u Dubrovniku

Autor: Administrator , 10. 5. 2021.

U sklopu Erasmus projekta School of change, u Dubrovniku se ovaj tjedan održava prva transnacionalna razmjena učenika i nastavnika u pratnji. Razmjeni je prethodila provedba preliminarne faze koja se provela u svakoj partnerskoj školi kroz teorijski uvid, istraživanje i analizu te grupne radove organizirane putem eTwinning platforme na kojoj će se postaviti sve prezentacije. Prva faza projekta omogućit će sudionicima pristup pitanjima zaštite okoliša i održivog razvoja u europskom kontekstu. Tako je danas održan skup prezentacija na kojima su nazočili učenici i nastavnici iz TUŠ DU, Portugala i Rumunjske, dok su partneri iz Turske sudjelovali virtualno. Cilj je da učenici nauče više o vlastitoj zemlji i drugim zemljama EU te da im poraste svijest o tome kako su životni stil i svakodnevne radnje snažno povezani s okolinom u kojoj žive, mijenjajući krajolik i modificirajući floru i faunu.