> O školi  > Projekti

Autor: Administrator , 19. 10. 2015.

Na poziv Agencije za mobilnost i programe Europske unije te Vodiča Nacionalne agencije za provedbu  programa Erasmus+ Agencija za mobilnost i i programe EU donijela je odluku o odabiru sudionika za sudjelovanje na kontaktnom seminaru „Networking Vocational Education and Business: A Contact Making Seminar for Erasmus+" koji  se održao u Dubrovniku u razdoblju od 13. do 15. listopada 2015. godine.  Sve prijave koje su zadovoljile kriterije formalne prihvatljivosti ocijenjene su prema kriterijima za procjenu kvalitete . U skladu s rang-listom prijava koja je izrađena na temelju provjere kriterija formalne prihvatljivosti prijava i zbroja ostvarenih bodova u postupku vrednovanja kvalitete, članovi Ocjenjivačkog odbora, imenovani Odlukom ravnateljice Agencije u skladu s Vodičem za Nacionalne agencije za provedbu programa Erasmus+  i Pravilniku o radu ocjenjivačkog odbora za izradu prijedloga o sudjelovanju predstavnika Turističke i ugostiteljske škole Dubrovnik odlučeno je da će na kontakt seminaru sudjelovati Hilarija Lozančić Benić.

Ovaj seminar pruža mogućnost upoznati nove partnere za sljedeće nove projekte u sklopu Erasmus+ programa osobito u KA1 i KA2 aktivnostima u kojima naša škola može znatno doprinijeti u razvoju istih. Poboljšati i prošiti znanje u provedbi projektnih zadataka,  pisanju prijavnih obrazaca i dobiti mogućnost primjene primjera dobre prakse. Također, izvrsna je prilika u kojoj se na praktično odrađenim radionicama mogu dobiti odgovori koji su uvijek aktualni za određene aktivnosti i potiču na stvaranje novih ideja koje bi bila podloga za pisanje prijavnog obrasca a samim time bi se podigla razina promocije  Turističke i ugostiteljske škole koja je vrlo atraktivna za ovo zemljopisno područje. Potrebno je pratiti trendove koji su primjenjivi u turizmu danas i time podići i otvoriti mjesto za rad kako stručnom osoblju tako i obučavati učenike koji će biti dobar primjer koliko je ulaganje u njih, u stvari, najbolja investicija u budućnosti svih nas. U sklopu Erasmus+KA1 mobilnost planiramo izvršiti razmjenu učenika i nastavnika te na taj način povećati i razviti svijest o različitim kulturama, usavršavanju određenih jezika onih partnera s kojima bude razmjena ostvarena, povećati nivo tolerancije prema različitosti, steći nove radne navike koje su potrebne mladim ljudima a istovremeno razmijeniti primjere dobre prakse s osobljem koje ih podučava jer je naglasak na cjeloživotnom učenju istaknula je Hilarija Lozančić Benić kao osnovni motiv sudjelovanja na ovom seminaru koji je u trodnevnom radu donio brojna poznanstva s potencijalnim partnerima iz EU u budućim projektima. U pauzi između radnih sastanaka sudionici su imali prigodu upoznati se kulturnim i povijesnim detaljima našeg Grada.

Ukoliko u popisu udžbenika nisu navedeni udžbenici za pojedine predmete, predmetni nastavnici istih, će na prvom nastavnom satu dati potrebne informacije.

Dopuna:
PREHRANA I POZNAVANJE ROBE, udžbenik za 1. i 2. razredu THK, 1. razred HTT, konobare i kuhare  sve tri godine.

Šifra: 020854
Autor: TANAY,HAME