Ministarstvo znanosti i obrazovanja pokreće e-bilten za obrazovne djelatnike

Autor: Administrator , 7. 11. 2017.

Drage kolegice i kolege,

Iznimno mi je drago što vam se po prvi puta, u ovom kratkom pismu, mogu obratiti u novoj formi direktne komunikacije putem novog newslettera Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Moderniji načini komunikacije u današnjem svijetu poluinformacija, nepoznatih izvora i priljeva lažnih vijesti danas je nužnost.

Osim činjenice da, kao nositelji najveće i najvažnije reforme našeg društva, morate raspolagati preciznim i jasnim informacijama o javnim politikama mog tima, smatram važnim da Ministarstvo otvori kanale za dvosmjernu komunikaciju kako bismo mogli dobiti što više povratnih informacija s terena iz čitave Hrvatske.

Upravo zato smo otvorili posebnu mail adresu za Vaše povratne informacije - bile one kritike, pohvale ili pak ideje, zato nam pišite na: skole@mzo.hr.

Što se tiče najvažnijeg reformskog poteza, kurikularne reforme, sa zadovoljstvom Vas mogu obavijestiti da je prijedlog Zakona o odgoju i obrazovanju od prije nekoliko dana stavljen u javnu raspravu, zato Vas pozivam da nam se i tom važnom prigodom javite s povratnim informacijama.

Moji prioriteti u sektoru odgoja i obrazovanja dobro su poznati, no dopustite da vam ih još jednom navedem:

• Pilot projekt kurikularne reforme u školama od školske godine 2018./19.
  • Uvođenje obvezne informatike u 5. i 6. razrede osnovne škola.
  • Poticanje motiviranih obrazovnih djelatnika i vraćanje izgubljenog ugleda učiteljima

Veseli me Vaša pozitivna energija i poticajne reakcije koje prate moj rad u Ministarstvu Budućnosti, kako ga volimo nazivati, i sigurna sam da ste svjesni kako samo zajedno možemo graditi školu za život!

Vaša ministrica,
Blaženka Divjak

NOVO! U prilogu se nalazi popis udžbenika za Turističku gimnaziju, 3. i 4. razred

Dopuna:
PREHRANA I POZNAVANJE ROBE, udžbenik za 1. i 2. razredu THK, 1. razred HTT, konobare i kuhare  sve tri godine.

Šifra: 020854
Autor: TANAY,HAMEL