UPUTE PRI PRISTUPANJU PRAKTIČNIM VJEŽBAMA, DOPUNSKOJ NASTAVI, POPRAVNIM I RAZLIKOVNIM ISPITIMA U TURISTIČKOJ I UGOSTITELJSKOJ ŠKOLI DUBROVNIK

Autor: Administrator , 18. 5. 2020.

Svi učenici koji pristupaju Školi moraju se pridržavati sljedećih uputa:

1. DOLAZAK U ŠKOLU – Učenici se upozoravaju da prije dolaska u školu obavezno izmjere tjelesnu temperaturu. Prije ulaska u školu učenici moraju predočiti osobnu iskaznicu i potpisati Izjavu pristupnika u kojoj navodi osobne podatke, svrhu ulaska u školu I potvrđuje da nema respiratorne poteškoće ili izrečenu mjeru samoizolacije. Izjava se potpisuje prilikom svakog ulaska u školu prije pristupanja prvoj aktivnosti. Nakon toga učenik će od zadužene osobe dobiti informaciju o točnom mjestu (učionici) održavanja aktivnosti.
  2. EPIDEMIOLOŠKE MJERE:
  • Obavezno korištenje dezinficijensa prije ulaska u školu.
  • Preporučljivo je nositi maske i rukavice, ali nije obavezno.
  • Potrebno je održavati distancu od 2 metra razmaka između učenika i djelatnika.
  • Kod održavanja aktivnosti u prostoriji nije dopušteno zadržavanje više od 10 učenika i nastavnika.
  • Nije dopušteno grupiranje i zadržavanje većeg broja učenika i djelatnika na hodnicima, zajedničkim prostorijama i ispred škole.
  • Učenici moraju poštivati unaprijed dobiveni termin dolaska te napustiti školu žurno nakon završene aktivnosti.
  1. DOPUŠTENI PREDMETI - Tijekom pisanja ispita, pristupnici na radnome stolu smiju imati samo osobnu iskaznicu, pribor za pisanje propisan ispitnim katalogom za svaki predmet, vlastitu kemijsku olovku, bočicu s vodom i ispitne materijale. Sve ostale stvari (mobilne uređaje...) pristupnik stavlja u svoju torbu koju odlaže na za to predviđeno mjesto u ispitnoj prostoriji ili izvan nje. Ako zbog zdravstvenog stanja pristupnik treba tijekom pisanja ispita konzumirati hranu ili slatkiše, odlaže ih na stol voditelja ispitne prostorije i, po potrebi, konzumira ih izvan ispitne prostorije.

NAPOMENA:

Zabranjen je pristup osobama sa simptomima akutne respiratorne bolesti ili im je izrečena mjera samoizolacije. U navedenom slučaju učeniku će biti omogućeno polaganje navedenih ispita online ili u drugom terminu. Obavješćivanje liječnika - Kandidat koji u razdoblju u kojem ima obranu završnog rada ili popravne ispite razvije gore opisane respiratorne simptome dužan je o tome telefonom obavijestiti liječnika obiteljske medicine, učenik je dužan obavijestiti liječnika obiteljske medicine i školskog liječnika (obavještavanje epidemiološke službe slijedi prema indikaciji). Obavijest razrednika - Učenik je o navedenom zdravstvenom stanju dužan telefonom ili elektroničkim putem što ranije obavijestiti razrednika u školi, a najmanje jedan dan prije termina završnog ispita.

Popis udžbenika  za školsku godinu 2020./2021. nalazi se na poveznici UDŽBENICI

« Kolovoz 2020 »