> Obavijesti

Posjet knjižnici

Autor: Administrator , 21. 2. 2020.

Danas su učenici 1.c razreda (HTT) posjetili Narodnu knjižnicu Grad te Znanstvenu knjižnicu Dubrovnik. U Saloči od zrcala upoznali su se s ciljem djelovanja Narodne knjižnice i njenih ogranaka, saznali za neke nove alate i usluge koje bi im mogle koristiti u njihovom daljnjem obrazovanju, dobili potrebne informacije o proceduri upisa u Knjižnicu, novoj online usluzi produživanja knjiga, kao i informacijskoj usluzi 'Pitajte knjižničara'. U Znanstvenoj knjižnici Dubrovnik učenici su obišli Spomeničku zbirku (zbirka starih i rijetkih knjiga) gdje se nalazi više od 10 tisuća svezaka od početka 16. stoljeća do pada Republike 1808. Upoznali su se i s zbirkom inkunabula koje se čuvaju u Znanstvenoj knjižnici Dubrovnik ( njih 77) od kojih je najvrjednija De natura angelica iz 1499. Jurja Dragišića. Posjetili su i Priručnu zbirku gdje se obično održavaju predavanja i postavljaju izložbe, a spomenute su i zbirke rukopisa, libreta i korespondencije koje čine cjelokupni fond Znanstvene knjižnice Dubrovnik.

Priloženi dokumenti:
1.jpg (194.89 KB)