Autor: Administrator , 9. 2. 2019.

Forum jadransko-jonskih gospodarskih komora ponosno Vas poziva u Jadransku Start-up školu 2019. u kojoj možete sudjelovati i predstaviti svoje ideje na otvorenom pozivu na dostavu prijedloga!

Iz županijske Komore Dubrovnik dobili smo obavijest koju prenosimo u potpunosti:

Jadranska Start-up škola je jedinstveno iskustvo u Europi kojeg promovira Ecapital Culture u suradnji s AI-NURECC Inicijativom.

Glavna svrha projekta je ekonomski razvoj kulturnog turizma kroz kreativnost i snalažljivost mladih koji žele započeti vlastiti posao. Sam projekt se sastoji od ciklusa radionica usmjerenih k razvoju inovativnih start-up ideja s područja kulturnog turizma, a namijenjen je unapređenju kulturne baštine jadransko-jonske makro regije.

Prvi cilj projekta je stvaranje uvjeta u kojim će mladi moći iskoristiti svoje vještine i kreativnost u stvaranju vlastitih poslovnih ideja.

Ovaj projekt predstavlja mogućnost razvoja gospodarstva jadransko-jonske makro regije i povećanja zaposlenosti.

Odabrani kandidati će imati mogućnost pohađanja škole u Anconi u trajanju od dva mjeseca (od 6. svibnja do 28. lipnja). Školarina i sudjelovanje u školi u potpunosti su besplatni zahvaljujući projektnim partnerima. Četiri besplatne školarine za studente iz država nečlanica Europske unije omogućit će Forum jadransko-jonskih komora unutar AI-NURECC inicijative.

Prihvatljive države su:

Albanija

Hrvatska

Grčka

Italija (isključujući pokrajinu Marche)

Crna Gora

Srbija

Prihvatljivi kandidati su:

✅  mlađi od 40 godina

imaju najmanje SSS

imaju državljanstvo ili prebivalište u jednoj od prihvatljivih država

posjeduju izvrsno znanje pisanog i govornog engleskog jezika

Potrebna je i prezentacije start-up ideje koja vodi k unaprjeđenju kulturne baštine

Moguće teme su:

✅  arheološka nalazišta

arhitektura

događaji

hrana

izvedbe uživo i kazalište

muzeji

izdavačke djelatnosti

tematski parkovi

vizualna umjetnost

Dodatni plus prilikom prijave je i pismo preporuke.

Moguće je prijaviti se isključivo ispunjavanjem prijavnog obrasca na web-stranici www.startupschool.ecapital.it do 12 sati 17. ožujka 2019.

Popis udžbenika  za školsku godinu 2019./2020. nalazi se na poveznici UDŽBENICI

« Rujan 2019 »