Posjet slovenskih učenika našoj školi

Autor: Hilarija Lozančić Benić, 27. 10. 2016.

U sklopu Erasmus+ programa razmjene učenika, danas su našu školu posjetili učenici Srednje šole za gostinstvo in turizem Celje. Učenici će boraviti mjesec dana u Dubrovniku gdje odrađuju stručnu praksu u renomiranim dubrovačkim hotelima, stječu iskustva, uče o kulturi i običajima grada Dubrovnika. Kako je naša škola primatelj u sklopu projekta i ovaj put se potrudila na svoj osebujan način pokazati gostoprimstvo, umijeća i vještine. Ponosno možemo reći da je atmosfera bila jedinstvena. Nakon razgleda po školi, projektna koordinatorica Hilarija Lozančić Benić predstavila je slovenske učenike i njihovog ravnatelja Iztoka Leskovara te njihov projekt u našem gradu, napomenuvši da TUSDU ima suradnju sa SSTG Celje još od 2012. u sklopu Leonardo da Vinci programa, eCuisine. Gosti su predstavili grad Celje i njegove znamenitosti na hrvatskom jeziku. Prezentaciju je pripremila  Špela Jeger nakon čega je uslijedila prezentacija grada Celja i i okolice na hrvatskom jeziku koju nam je pripremio Nik Kajtna. Više riječi o novom projektu koji je TUSDU dobio  (Unity in Diversity) učenike je upoznala Hilarija Lozančić Benić. Predstavljen je rad platforme za učenje stranih jezika u različitim okruženjima, rad programa je, također, nadograđen na aplikaciju za pametne telefone. Učenici su imali kratku prezentaciju o radu 4 aplikacije i pozvani su isprobati je. Na kraju su uživali u ukusnim delicijama koje su naši učenici pripremili s njihovim mentorima, nakon čega su naši učenici razmijenili kontakte te izrazili želju posjetiti Sloveniju i Celje na isti način. Više slika o posjetu našoj školi pogledajte klikom na više.

NOVO! U prilogu se nalazi popis udžbenika za Turističku gimnaziju, 3. i 4. razred

Dopuna:
PREHRANA I POZNAVANJE ROBE, udžbenik za 1. i 2. razredu THK, 1. razred HTT, konobare i kuhare  sve tri godine.

Šifra: 020854
Autor: TANAY,HAMEL